Zdrowe odchudzanie

otyłość

Otyłość to bardzo ciężka choroba, której źródeł należy szukać w schorzeniach somatycznych i psychicznych. Oznacza to, że stosowanie diety odchudzającej nie zawsze daje oczekiwany efekt..

Dieta, kojarzy nam się jedynie ze sposobem odżywiania, pomagającym w procesie odchudzania. Czynniki takie, jak preferencje genetyczne do przybierania na wadze, ciąża czy łakomstwo przyczyniają się do przybierania na wadze. Odpowiednie dostosowanie diety do danego przypadku jest zadaniem niezwykle trudnym. Dietetycy, trenerzy i lekarze powinni opracować indywidualny system odchudzania.

Bo skuteczna dieta, to mądra dieta. Dotyczy to głównie kobiet w ciąży, które mylnie sądzą, że jedząc „za dwóch”, spokojnie mogą pofolgować podczas ciąży. Nic bardziej mylnego, ponieważ zdrowo jest, gdy kobieta w ciąży przybędzie ok. 10 kg.

Wydawać by się mogło, że dieta odchudzająca odnosi się tylko do tych osób, które pragną pięknie wyglądać .Odpowiednia dieta często dotyczy osób, którzy właśnie są po trudnych zabiegach, bądź odchudzanie musi być efektowne, ponieważ, to pozwoli na leczenie danych schorzeń. Niezależnie od tego, jaka zostanie zaproponowana dieta (dukana, warzywna, nisko/wysokobiałkowa, śródziemnomorska czy kopenhaska) pełni ona funkcję terapeutyczną, uczącą samodyscypliny i dającą określone efekty.

Odchudzanie się wcale nie musi wiązać się z pojęciem głodowania czy fizycznego katowania. Jak do każdej działalności, należy zachować zdrowy rozsądek. Dieta odchudzająca to nie dowód anoreksji, lecz świadomej potrzeby dokonania zmiany w życiu danej osoby.

Odrobina samokrytycyzmu i dystansu nikomu nie zaszkodziła, a w niektórych przypadkach, stanowiła podstawę do dobrego samopoczucia. Skuteczna dieta odchudzająca to nie tylko spalanie kalorii, lecz nauka akceptacji własnej osoby takiej, jaką jest.

Dla mnie, niezależnie od tego, jak wyglądają, kobiety, które wydały na świat dziecko, są najpiękniejszymi kobietami na świecie. Żadna mi oczywiście w to nie uwierzy, ale dostępne diety, pozwolą im samym uwierzyć w to, że pomimo zmienionego wyglądu, nadal są atrakcyjnymi i cudownymi żonami.

Zobacz tutaj:

apetistin tabletki I preparat uronal I slimica producent