Rośliny odstraszające komary

Rośliny odstraszające komary

Lato w pełni, dlatego wielu z nas lubi wieczorne spotkania z przyjaciółmi we własnych ogrodach. Sezon w pełni. Niestety, często zmuszeni jesteśmy przenieść się do domu z powodu dokuczliwych komarów.
Jeśli zatem zależy nam na wieczorach spędzanych w ogrodzie, warto zakupić rośliny, które dla nas są ozdobą, dla komarów natomiast wydzielają odpychający zapach.

Lista roślin odstraszających komary:
1.Plektrantus, inaczej komarnica lub kadzidełko, roślina z gatunku pnących o biało-zielonych liściach; skupia w sobie olejki eteryczne, które odstraszają komary.
2.Bazylia, zioło, którego uprawę można połączyć przyjemnym z pożytecznym. Jej zapach odstrasza komary, jest też świetnym dodatkiem do wielu potraw.
3.Lawenda, zioło wydzielające charakterystyczny zapach, nie lubiany przez komary. Przed wyjściem na spacer warto spryskać się olejkiem lawendowym.
4.Geranium (bodziszek), jego przyjemny dla człowieka zapach odstrasza komary, ślimaki i mole.
5.Mirt, roślina o drobnych, wiecznie zielonych listkach, kwitnie na biało, wydziela delikatny zapach, za którym nie przepadają komary.
6.Aristolochia, inaczej kokornak. Egzotyczne pnącze pochodzące z Brazylii, zwabia owady do kielicha, który następnie zamyka.
7.Rosiczka, wydziela krople słodkiej cieczy zwabiając w ten sposób owady, następnie unieruchamia je i trawi.

Przeczytaj więcej:

apetistin ceneo I uronal revita pharm cena I slimica apteka