Niezawodne sposoby na przesuszoną cerę

przesuszona skóra

Sucha skóra jest problemem, który dotyka coraz więcej osób. Wśród głównych przyczyn jego występowania wyróżnia się uwarunkowania genetyczne oraz czynniki środowiskowe, jednak ogromny wpływ na stan cery mają także nawyki żywieniowe czy fakt zażywania lekarstw. Czy zatem istnieją niezawodne sposoby, które pomogą przywrócić skórze zdrowy i promienny wygląd?
Jak rozpoznać cerę przesuszoną?

Przesuszenie skóry może być rezultatem oddziaływania jednego lub kilku niekorzystnych czynników. Skóra, która cierpi z powodu utraty wilgoci oraz niedoboru substancji nawilżających i lipidów, staje się cienka i matowa, traci miękkość, gładkość i elastyczność, a ponadto jest ściągnięta i sprawia wrażenie szorstkiej. Nie ulega wątpliwości, że ten rodzaj cery wymaga kompleksowej pielęgnacji, dostosowanej do jej indywidualnych potrzeb.
Pielęgnacja na co dzień

Pielęgnacja skóry przesuszonej powinna przebiegać na kilku płaszczyznach, przy pomocy najwyższej jakości produktów, co jednocześnie nie oznacza, że jest nad wyraz absorbująca i wymagająca ogromnych nakładów finansowych. W pierwszej kolejności należy zadbać o jej właściwe oczyszczanie i nawilżanie, a w związku z tym, że cera sucha może być podatna na podrażnienia, najlepiej sięgnąć po dermokosmetyki, dostępne niemal w każdej aptece.

Produktem, którego nie może zabraknąć w kosmetycznym arsenale, jest przede wszystkim krem intensywnie nawilżający, który dzięki zwiększonej zawartości lipidów, pozwoli uzupełnić ich niedobory, a wzbogacony o masło Shea i uwodornioną lecytynę pomoże przywrócić miękkość i delikatność skóry oraz chronić ją przed szkodliwym działaniem czynników środowiskowych. Takie składniki odnaleźć można w dermokosmetykach Physiogel, a ich dodatkowym atutem jest brak substancji zapachowych i barwników, mogących podrażniać i tak już przesuszoną cerę.
Pielęgnacja uzupełniająca

Używanie dobrego kremu to podstawowy sposób na walkę z przesuszoną cerą, jednak osiągnięcie pełni sukcesu w dużej mierze zależy także od pielęgnacji uzupełniającej. Szczególnie polecane będzie stosowanie serum witaminowego oraz maseczek o silnych właściwościach nawilżających, które należy aplikować 2-3 razy w tygodniu, dzięki czemu skóra odzyska jędrność i witalność.

Nie bez znaczenia będzie także zmiana nawyków żywieniowych. Aby skutecznie zapobiegać przesuszaniu cery, każdego dnia należy wypijać 1,5 do 2 litrów wody, a ponadto wzbogacić przygotowywane potrawy o produkty bogate w witaminy A, D, E i K oraz nienasycone kwasy tłuszczowe. Ewentualne niedobory można również uzupełniać suplementami diety dostępnymi w aptekach.

Przesuszona cera bez wątpienia wymaga szczególnej pielęgnacji, która w zupełności zaspokoi jej potrzeby. Stosowanie wysokiej jakości dermokosmetyków, takich jak delikatny żel oczyszczający i krem intensywnie nawilżający, w połączeniu z właściwą dietą to niemal niezawodny sposób na przywrócenie skórze zdrowego i promiennego wyglądu, a także jej naturalnego blasku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *