Jak stracić wagę bezpiecznie i szybko?

 

Masz juz dość przeróżnych diet, które nie dają żadnych efektów? Przeczytaj poniższe wskazówki! Dzięki nim inaczej spojrzysz na odchudzanie.

 

Kiedy decydujesz się na odchudzanie, jedno jest pewne, chcesz szybko osiągnąć wyniki. Pierwszym krokiem do zaoszczędzenia czasu jest pominięcie modnych diet. Ich skutki zwykle nie trwają długo. Są zdrowsze i lepsze metody! Już dzisiaj możesz zacząć z nami!

Według doświadczonych dietetyków możesz bezpiecznie stracić min. 1,5 kilograma na tydzień. Wystarczy zdecydować się na zdrową dietę i dużo ćwiczeń.

Jak szybko stracić kilogramy?

Jeśli spalasz 500 kalorii więcej niż jesz każdego dnia tygodnia, powinnaś/powinieneś schudnąć około od 0,5 do 1 kilograma w przeciągu tygodnia. Jeśli chcesz schudnąć szybciej, jedz mniej a ćwicz więcej.

Na przykład, jeśli spożywasz od 1050 do 1200 kalorii dziennie, i ćwiczysz przez godzinę dziennie, można stracić od 1,5 do 2,5 kilogramów w pierwszym tygodniu lub więcej, jeśli ważysz więcej niż 125 kilogramów. To bardzo ważne, aby nie zwiększać ani nie zmniejszać liczby  kalorii. Wszelkie takie zmiany mogą być niebezpieczne dla naszego organizmu.

Ograniczenie soli i skrobi może również spowodować utratę większej wagi w pierwszym okresie odchudzania – będzie to jednak utrata części płynów a nie spalenie tłuszczu.

Diety z szybkim efektem

Dietetycy zalecają diety, które minimalizują spożywanie skrobi. Polecają również dodać cukry i tłuszcze zwierzęce z mięsa i nabiału. Na szybką utratę masy ciała, zaleca się skupienie na owocach, warzywach, białkach jaj, produktach sojowych, mrożonych piersiach drobiowych, rybach, skorupiakach, pokarmach beztłuszczowych, mlecznych oraz chudym mięsie.

Więcej przydatnych wskazówek:

ü  Jedz warzywa. Spowoduje to poczucie sytości.

ü  Pij dużo wody.

ü  Pozbądź się tuczących i niezdrowych produktów z domu.

ü  Staraj się zająć myśli czymś innym niż jedzenie. Nie możesz jeść tylko dlatego, że jesteś znudzona/znudzony.

ü  Jedz siedząc przy stole. Sporo łatwiej ograniczyć się w spożywaniu, kiedy ma się przed sobą gotowy posiłek.

ü  Nie stój godzinami przed lodówką, ponieważ wtedy łatwiej się na coś skusić.

ü  Nie omijaj posiłków. Pamiętaj o złotej zasadzie: jedz częściej a mniej.

ü  Zapisuj wszystko co zjadłaś/zjadłeś. Pomoże Ci to trzymać się założeniom diety.

„Nawet jeśli zapiszę się to na serwetce, jest to akt uświadomienia sobie tego co się zjadło i pomaga on walczyć z utratą wagi.” Tłumaczy Bonnie Taub Dix.

Poza notowaniem tego co zjadłaś/zjadłeś, możesz również napisać to jak się czujesz w danym momencie. Jesteś zła/zły, smutna/smutny, nudzi Ci się? Często koncentrujemy się tylko na samych produktach, które jemy, ale to również emocje odgrywają niezwykłą role w naszych nawykach żywieniowych.

Kiedy zauważysz stałą, emocjonalną tendencję w swoich przyzwyczajeniach jedzeniowych, należy rozważyć rozmowę ze specjalista. Może być ona bardzo pomocna w znalezieniu innych sposobów radzenia sobie z własnymi uczuciami.

Najwyższy czas, zacząć się ruszać! Jak pokazują najnowsze badania: odchudzanie wymaga blisko godzinę dziennie umiarkowanej aktywności fizycznej.

Dobrym pomysłem jest trening Cardio połączony z treningiem siłowym.

„Trening Cardio spala najwięcej kalorii, więc jest idealny do szybkiej utraty wagi, ale potem trzeba poświęcić kilka godzin w tygodniu treningowi siłowemu,” mówi Michael Dansinger. Aby utracić jak największą ilość tłuszczu, zacznij pocić się dopiero po rozgrzewce i staraj się pocić przez całą godzinę, dodaje Dansinger.

Jeśli obecnie nie ćwiczysz, cierpisz na przewlekłą chorobą lub masz dużo wagi do stracenia, powinnaś/powinieneś skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu. Zdobędziesz wtedy pewność jakiego typu ćwiczenia możesz wykonywać. Wszystko, aby odchudzanie było w pełni bezpieczne.

Miej swoje własne tępo. Nie rób zbyt wiele i zbyt szybko. Nie chodzi o ilość i szybkość, ale o jakość. Ważne jest dostosować wszelkie ćwiczenia do siebie i swoich możliwości. Dzięki takim ostrożnością uniknie się wszelkich, niepotrzebnych obrażeń.

Jednym ze sposobów, aby zwiększyć intensywność jest stosowanie treningu interwałowego, polegającego na  krótkich okresach wysokiej intensywności, a następnie bardziej łagodnych i powtarzanie tego schematu w czasie trwania całego treningu.

„Trening interwałowy pozwala ludziom pracować ciężej, bez konieczności ćwiczenia cały czas na najwyższym poziomie. Dzięki tej technice udaje się ćwiczyć więcej, a co za tym idzie łatwiejsze staje się spalenie większej ilości kalorii” tłumaczy Dawn Jackson Blatner, autor „The Flexitarian Diet”.

Modne diety i diety zderzeniowe

Niezwykle kuszące mogą się wydawać najnowsze i najmodniejsze diety, szczególnie kiedy masz dużo wagi do stracenia. Dodatkowo wciąż słyszymy o gwiazdach, które je zastosowały  i wyglądają oszałamiająco. Pamiętaj jednak, że jeśli dieta brzmi zbyt dobrze by mogła być prawdziwa, to prawdopodobnie nie jest.

Zapomnij również o  wszelkich programach, które promują pigułki detoksykacji, środki przeczyszczające, głodówki lub mikstury, i wszelkie inne „odchudzające cuda”, które składają obietnicę utraty 1 – 1,5 kilogramów tygodniowo.

Prawda jest taka, że cięcia kalorii poniżej 1,050-1,200 dziennie jest szkodliwe, ponieważ potrzebujesz silnych mięśni, aby móc skutecznie ćwiczyć.

„Kiedy jesz za mało kalorii tracisz nie tylko tłuszcz, ale również cenne mięśnie, a jest to najgorsze, co możesz zrobić, ponieważ spowalniasz swój metabolizm i sprawiasz, że trudniej jest zwiększyć intensywność ćwiczeń lub czas ich trwania,” tłumaczy Dansinger.

Najmodniejsze diety również skazane są na niepowodzenie, ponieważ nie dają Ci możliwości jedzenia tego, co chcesz. Nie możesz żywić się w ten sposób przez dłuższy okres czasu, przez co zaczynasz nie stosować się do zaleceń diety i kończysz tam, gdzie zaczęłaś/zacząłeś. Zasługujesz na coś lepszego!

Przede wszystkim zaatakuj swój cel – nadwagę. Wyznacz sobie odpowiedni plan działania, dostosowany do Twojego przypadku, aby osiągnąć pełny i trwały sukces – zdrowa i szczupła sylwetka!

Info: oferta wczasy odchudzające

Przeczytaj więcej:

apetistin apteka I uronal gdzie kupić I slimica apteka