Dieta Kwaśniewskiego

Wysoko-tłuszczowa dieta odchudzająca

Dieta kwaśniewskiego – Dieta wysokotłuszczowaStyl życia to przede wszystkim odżywianie. Okazuje się, że wcale nie trzeba rezygnować ze swoich ulubionych smaków, produktów i nawyków. Diety tłuszczowe wbrew pozorom nie powodują zwiększania poziomu cholesterolu we krwi. Taką dietą bogatą w tłuszcze, jest dieta kwaśniewskiego, polegająca na ograniczeniu głównie cukrów i owoców.

Jan Kwaśniewski, autor diety jako lekarz, opracował sposób odchudzania w oparciu o badania i własne obserwacje. Okazuje się, że zdrowa dieta wcale nie musi być oparta w jedzenie produktów jedynie proteinowych, czy warzyw i owoców, ponieważ obecne węglowodany sprzyjają przybieraniu na masie.

Wynika z tego, że dieta kwaśniewskiego to systematyczne spożywanie tłuszczy, polegające na ograniczeniu produktów wolnych od węglowodanów. Zmniejszanie masy ciała dochodzi poprzez zablokowanie wytwarzanych trójglicerydów w wątrobie (przy spożyciu powyżej 10% tłuszczów).

Wbrew pozorom, zdrowa dieta to nie sama marchewka z groszkiem, tylko produkty bogate w wartości odżywcze. Dużo się słyszy o produktach wartościowych, jednak rzadko kiedy wiemy, że dieta kwaśniewskiego bogata w mięso, to źródło białka czy żelaza. Eliminując węglowodany, zrzuca się zbędne kilogramy, bez rezygnacji spożywania ulubionych potraw. Można więc rzec, że opracowana przez lekarza dieta, to zdrowa dieta przeznaczona ludziom, którzy po prostu lubią jeść mięso, masło czy smalec.

Punkt widzenia, zależy od siedzenia: ilu jest zwolenników, tylu przeciwników stosowania tej diety. Ale dobór odpowiedniej kuracji jest dzisiaj niezwykle trudny. Stąd dieta kwaśniewskiego określana jest jako dieta optymalna (mówi się, że w ciągu miesiąca można stracić 5 kg) – rozumieć to należy tak, że zdrowa dieta J. Kwaśniewskiego, opierająca się na spożyciu potraw z mięsa, jajek czy tłuszczy zwierzęcych, pozwoli na zmniejszenie masy ciała. Kluczowym jest to, by w ciągu dnia spożywać co najmniej 3 pełne posiłki.

Źródło:

apetistin gdzie kupić I uronal apteka I slimica w aptece