Dieta Kopenhaska

dieta kopenhaska

Nie istnieje jedna dieta odchudzająca. Każda osoba decydująca się na stosowanie jakiejkolwiek diety odchudzającej, musi być zdeterminowana, zmotywowana i zdyscyplinowana. Znaczenie słowa dieta określa styl życia, a we współczesnym świecie odnosi się do sposobu odżywiania. Surowa dieta kopenhaska bynajmniej nie polega na spożywaniu surowych ryb, mięsa czy warzyw.

Podejmując decyzję o odchudzaniu, należy również dobrać odpowiednią dla siebie dietę, czyli taki sposób żywienia, który umożliwi zrzucenie zbędnej masy, jednocześnie nie zagrażając swojemu zdrowiu. Dobra dieta to skuteczna dieta, jaką może być trzynastodniowa dieta kopenhaska.

Podstawowe założenia tej diety to dyscyplina i ścisłe stosowanie się do zaleceń. Decydując się na tę właśnie dietę musimy spożywać nie mniej, nie więcej jak 3 posiłki dziennie o określonych i stałych porach. Spożywanie napojów również jest ograniczone, najlepsza będzie niegazowana woda mineralna, przynajmniej 2 l dziennie. Dieta kopenhaska nie może trwać krócej ani dłużej jak czas trzynastu dni. Kończąc kurację, ponownie można ją zastosować dopiero po dwóch latach.

W ramach diety kopenhaskiej stworzono jadłospis, do którego należy się bezwzględnie stosować. Rano spożywa się śniadanie, do godziny 14. trzeba zjeść obiad a nie później, jak do 18. musimy spożyć kolację. Kluczem do sukcesu jest to, aby nie podjadać między posiłkami. Wydaje się, że skuteczna dieta to taka, w której się nie je.

Regularne jedzenie jest siłą napędzającą mechanizm odchudzania. Dlaczego? Ponieważ system trawienny, „przyzwyczaja” się do tego, że o określonej porze dostarczone pożywienie zostanie prawidłowo wykorzystane i strawione. Małe dziecko je co 3 godziny i wcale nie jest otyłe. Pozwala to na zbudowanie właściwej pracy żołądka i soków trawiennych oraz zdrowego nawyku systematycznego spożywania, w celu utrzymania właściwej wagi. Dlatego dieta kopenhaska jest skuteczna, choć bardzo restrykcyjna.

Więcej informacji:

apetistin allegro I uronal lek cena I slimica forum