Dieta Dukana

Popularna dieta proteinowa

Założeniem każdej diety odchudzającej jest stopniowe tracenie zbędnej masy ciała. Zdrowe odchudzanie, to mądre odchudzanie – nie można się z dnia na dzień głodzić, czy drastycznie wprowadzić jakąś dietę. Dieta dr dukana zakłada, że bardzo ważnym jest przygotowanie organizmu do zmiany dotychczasowych nawyków żywieniowych.

Wspomniana dieta dukana składa się z 4. faz odchudzania: faza ataku (stosuje się 72 produkty pochodzenia zwierzęcego), naprzemienna (naprzemiennie spożywa się raz same proteiny, raz same warzywa), utrwalania (trwa 10 dni na każdy stracony kilogram, powoli można łączyć ulubione produkty) i stabilizacji (jest to najważniejszy etap, gdyż dieta dukana, zakłada, że utrzymanie osiągniętej wagi jest możliwe stosując się do zaleceń).

Dieta bogata w proteiny, czyli białka, określana jako dieta proteinowa, dieta białkowa pozwoli na dostarczenie organizmowi niezbędnych wartości odżywczych. Założeniem diety Dukana jest to, by proces odchudzania był jak najbardziej naturalny, gdyż każde działanie odchudzające nie może być nagłe, inwazyjne i odchodzące od fizjologii przemiany materii. Dlatego dieta dr dukana cieszy się ogromną popularnością.

Stosowana dieta wysokobiałkowa dostarczając dużą ilość białka odbudowuje masę mięśniową, dlatego polecana jest również osobom aktywnym fizycznie. Dieta dr dukana to nie tylko tracenie zbędnych kilogramów, lecz umiejętność utrzymywania stałej wagi. To zaś jest niezwykle potrzebne sportowcom, tancerzom – ogólnie tym, dla których wysiłek fizyczny połączony jest z ich trybem życia.

Każdy, kto chciałby ustabilizować swoją wagę i skutecznie ją utrzymywać, powinien stosować się do zasad, jakie opracował dr Dukan – dieta białkowa to nie tylko nabiał, lecz również warzywa. Eliminuje się produkty wysokotłuszczowe i węglowodanowe. W Internecie można znaleźć oficjalną stronę, która posiada program wirtualnego coachingu.

Zobacz źródło informacji:

preparat apetistin I uronal sklep I slimica ceneo