Ćwiczenia stóp

Ćwiczenia stóp

Stopy mają ciężkie zadanie, podtrzymują nasze ciało w ciągu całego dnia. Z tego też względu warto wzmacniać mięśnie już od najmłodszych lat. Ćwiczenia stóp można wykonywać ze swoimi kilkuletnim dzieckiem, które potraktuje tę czynność jako doskonałą zabawę, jeśli tylko odrobinę się postaramy.

Ćwiczenia stóp można wykonywać w różnych sytuacjach, najlepiej jednak na boso lub w skarpetkach. Ściągnięcie kapci i wejście w różne role będzie gwarancją świetnej zabawy.

Malowanie obrazka palcami u stóp to dla dziecka świetna zabawa, dzięki której mięśnie pracują intensywnie przez co wzmacniają się. Które dziecko nie zachwyci taki rodzaj zabawy?
Rzucanie piłki. Tym razem także używamy tylko stóp a więc ćwiczymy chwyt piłki palcami i rzucanie przy użyciu kończyn dolnych. Do ćwiczenia tego posłużyć może nam miękka piłka, która pod wpływem ściśnięcia zmienia swój kształt i jest łatwa do złapania. Uwaga! Piłkę nie tylko rzucamy, ale i łapiemy stopami.
Siłowanie, przeciąganie. Używając ręcznika przeciągamy go w swoją stronę, tu także trzymamy go tylko stopami.

Skradamy się na paluszkach. Bawimy się w poszukiwaczy skarbów, by jednak nikt nas nie usłyszał, skradamy się na palcach i szukamy ciekawych skarbów. Na koniec świetna zabawa polegająca na porównywaniu tego, co znaleźliśmy.
Stwory-potwory są ogromniaste i uwielbiają dziwnie chodzić. Uwaga, chodzimy na piętach ciężko stąpając, bo jesteśmy ogromni.

W czasie, kiedy nasze dziecko świetnie się bawi obserwujemy czy z jakimś ćwiczeniem dziecko ma problem. Sprawdzamy także prawidłową postawę stopy, co ułatwia nam brak bucików. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto udać się do ortopedy, który fachowo oceni stan ułożenia stop naszego dziecka.

Można także skorzystać z bezpłatnych badań organizowanych w wielu polskich miastach. W czasie ich trwania można skorzystać z lekarskich konsultacji oraz porozmawiać z innymi rodzicami, dzięki czemu zgłębimy wiedzę na wiele ważnych tematów.
Spotkania takie organizuje między innymi Akademia Zdrowej Stopy Bartek. Oprócz konsultacji lekarskich w trakcie spotkań można bezpłatnie przebadać dzieci do 14 roku życia. Firma Bartek ufundowała specjalne urządzenie badające nacisk na każdy centymetr stopy oraz poleca modele butów bezpiecznych dla wrażliwej stopy dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *